Halkbank Çağrı Merkezi Çalışma Koşulları

HalkBank_sizdirma

Firma adı: Halkbank A.Ş.
Güncelleme Tarihi: 25.02.2013
Lokasyonlar: İstanbul
Çalışan kişi sayısı: Yaklaşık 200
Hizmet verdiği servisler: Halkbank
İşe Alım Süreci: İşe alımlar KRM dolayımı ile yapılıyor. Tanıdık olması işe alımda önemli bir faktör.
Aylık Ortalama Ücret: Asgari ücret. (800 TL)
Aylık Ortalama Prim: Ortalama bir çalışan 200 TL civarında prim alabiliyor. Çalışanın cebinegiren para 1.000 TL’yi buluyor.
Ortalama Çalışma Süresi: Kadrolu olabilme umudu taşıyanlar sabrediyor diğer çalışanlar ise çok kısa bir sürede işten ayrılıyor. Dolayısıyla ortalama bir rakam vermek çok anlamı değil.
Hafta sonu ve gece vardiyası: Bölümden bölüme değişiyor. Tam gün çalışanlar 1 saat yemek, yarım saat mola düzeninde çalışılıyor.
Hastalık İzni: İzin konusunda ciddi bir problem yaşanmıyor.
Yemek: Aylık 180 TL multinet yatırılıyor.
Servis: Servis var ancak her saat için yok. Firma servis olmayan saatler için yol parası veriyor.
Kreş: Kreş yok.
Sendika: Sendika yok.
Kıdem ödemeleri: Kıdem ödemeleri hakkında net bir bilgi alamadık.
Olumlu yanları: Fazla mesai ücretleri veriliyor. Diğer çağrı merkezlerine kıyasla daha az satış baskısı var.
Olumsuz yanları: Halkbank çağrı merkezinde işe başlayanlar KRM çalışanı olarak gösteriliyor ve bu en az 18 ay boyunca böyle devam ediyor. KRM 6 ayda bir sözleşmeyi yenileniyor. 3 sözleşme boyunca işte kalmayı başaran bir çalışan Halkbank’ın kadrolu çalışanı olmaya hak kazanabiliyor ve banka personelinin kazanımlarından faydalanabiliyor. bu durum Halkbank çağrı merkezinde eşit iş yapan ve aynı lokasyonda çalışan iki işçi arasında, ücret – yan haklar ve güvence anlamında çok ciddi farklar oluşmasına neden oluyor. BDDK ve SGK müfettişleri bu durumdan haberdar mı bilemiyoruz ancak çalışanlar açısından problemli bir durum olduğu kesin.Hafta sonları temizlik elemanı gelmediği için özellikle hafta sonlar ciddi hijyen sorunu yaşanıyor. Havalandırma yetersiz.

Ek bilgiler:

Burada yazılanların doğru olmadığını düşünüyor veya katkı yapmak istiyorsanız: Düşüncelerinizi; adınız, soyadınız ve cep telefonu numaranızla beraber iletisim@gercegecagrimerkezi.org a yollayın. İletişim bilgileri içermeyen e-postaları dikkate almayacağız.

GCM LEAKS hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Ben De Sızdıracağım diyorsanız tıklayın.

Share and Enjoy:
 • Print
 • Digg
 • StumbleUpon
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Yahoo! Buzz
 • Twitter
 • Google Bookmarks

Kategori:: Sızıntı

Etiketler: ,

Yorumlar (1)

İzleme Adresi | Yorumların RSS Beslemesi

 1. enrique diyor ki:

  Halkbankta calisan olarak sunu soyliyim maas 738 tl devlet yardim odenegide 70 tl olarak veriliyor.yani bankabin verdigi maas 738 tl.6 ay kole gibi calisiyorsun,calisma ortami bazen iyi,arkadaslik ortami cok guzel ama hijyen bakimindan cok kotu.prim 300 brut uzerinden hesaplaniyor 200 almayi hic gormedim.benim aylik 150 civari prim yatiyordu.multinet 220 tl,haftasonu vardiyalarina geldiginizde yol paraniz cebibizden cikar ay sonubda hesabiniza yatar.kariyer firsati kadrodan ibarettir.yanliz kadrolu olunca alacagin maas 1050 tl prim yok mesai ucreti yok bilginiz olsun 3 ayda bir cift maas var oda brut uzerinden hesaplaniyor.yani cift maas 1600 yapiyor.kadro 18.ayda gelmiyor 20 ayi bulabiliyor.bu sartlarda calisiyorsun torpilin yoksa pat die isten cikarabiliyorlar

Siz de yorum yapın